Офіційний сайт
Новини:

Результативна нічия в Полтаві: Ворскла - Десна 3:3

23.04.2019

На першому етапі чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 Десна провела два матчі з Ворсклою і, на жаль, здобула лише одне очко – поразка в Чернігові та нічия в Полтаві. Тому на виїзд до Ворскли підопічні Олександра Рябоконя відправлялися лише за перемогою. Тим більше, що зараз команда на ходу – три поспіль перемоги, а Ворскла навпаки – на другому етапі не може перемогти.

Підтримка в Полтаві у Десни солідна – понад 50 вболівальників приїхали з Чернігова, Іан Браш прилетів з Шефілда і практично все керівництво, в тому числі і Сергій Веніамінович Третіних, який саме в день матчу з Ворсклою відзначав день народження. Звісно, найкращий подарунок в таких випадках – перемога рідної команди.

Що стосується стартового складу сіверян, то тренерський штаб Десни зробив кілька несподіваних змін. В центрі захисту поруч з Максимом Імерековим вперше з’явився Темур Парцванія, а на лівий фланг захисту повернувся Андрій Мостовий. Один з лідерів команди Єгор Картушов залишився на заміні (в минулому матчі з полтавчанами Єгор “добряче” отримав по ногах від суперника). Картушова замінив Михайло Сергійчук, добре знайомий полтавським вболівальникам. Ще один гравець з досвідом гри в складі Ворскли – Дмитро Хльобас. Нападник нарешті повернувся в стартовий склад Десни, після відновлення після травми та вдалого матчу за дубль, Олександр Рябоконь довірив Хльобасу місце на вістрі атаки.

Десна розпочала матч з центра поля, і вже на 1-й хвилині гри отримала право на кутовий удар. Денис Фаворов не зміг пробити головою після подачі свого брата Артема, але Десна зберегла м’яч і провела результативну атаку. Артем Фаворов вивів Михайла Сергійчука один на один з воротарем і нападник з близької відстані легко переграв Ткаченка. 0:1.
Ворскла спробувала відразу відігратися і провела небезпечну атаку. Після подачі Габелка Карека пробивав метрів з 10-ти – рикошетом від голови Парцванії м’яч пройшов над поперечиною.

На 13-й хвилині гри Артур збив Старенького метрах в 30-ти від воріт Ворскли. До м’яча підійшов Богданов і пробив потужно – Ткаченко не зміг зафіксувати м’яч, а на добиванні першим опинився Хльобас. Дмитро спокійно відправив м’яч в порожні ворота. 0:2.

Після такого активного та вдалого початку Десна, звісно, почала грати більш спокійно – контроль м’яча, більше передач ближньому і без ризикованих загострень, змушуючи суперника йти вперед та відкривати вільні зони.

На 28-й хвилині гри Мартиненко збив Сергійчука на лінії штрафного майданчика – пенальті чи штрафний удар? Головний арбітр матчу вирішив вказати на 11-метрову відмітку. Пробивати вирішив Артем Фаворов і…не забив. Олександр Ткаченко зреагував на удар півзахисника Десни.

На 42-й хвилині гри Огіря перехопив м’яч на своій половині поля і практично тут же відправив у відрив Сергійчука. Михайло стартував зі своєї половини поля, увійшов в штрафний майданчик і пробив повз Ткаченка. Дубль Сергійчука і 0:3 вже в першому таймі.

Олександр Рябоконь традиційно в перерві матчу заміни не проводить, а враховуючи хід сьогоднішнього матчу та рахунок, не дивно, що замін в складі Десни не було. А от Віталій Косовський одну заміну в перерві провів – Даллку замість Якубу.

Більш активно другий тайм розпочала Ворскла – Паст зреагував на удар Ребенка. А на 52-й хвилині гри Ворскла забила – Габелок скористався “плутаниною” в штрафному майданчику Десни і після подачі з правого флангу і відскоку від гравця Десни в один дотик пробив Паста. 1:3.

На 58-й хвилині гри тренерський штаб Десни вирішив провести першу заміну – Єгор Картушов замінив Дмитра Хльобаса. А на 61-й хвилині гри Ворскла несподівано отримала право на 11-метровий удар. Після прострілу Кобахідзе м’яч влучив в руку Парцванії – пенальті, який реалізував Шарпар. 2:3.

На 68-й хвилині Десна мала забивати. Швидка контратака чернігівської команди – Картушов легко обходить опонентів і віддає прострільну передачу на Сергійчука – Мартиненко буквально на долі секунди випередив Михайла і вибив м’яч на кутовий.

І практично тут же несподівана атака Ворскли, яка завершилася взяттям воріт. Подача кутового, Паст не дістає м’яч на виході з воріт і Карека метрів з 10-и зрівнює рахунок.3:3. Тренерський штаб Десни на пропущений м’яч реагує миттєвою заміною – Люлька замість Старенького. І ще за кілька хвилин – Безбородько замість Сергійчука.

На 83-й хвилині гри Десна могла вирвати перемогу – Богданов вивів Безбородько один гра один з воротарем, але Денис, замість удару, вирішив віддати передачу на Фаворова, і дозволив Мартиненку зірвати атаку. На 89-й хвилині гри Картушов вивів на ударну позицію Артема Фаворова – півзахисник пробив лівою ногою, але Ткаченко зіграв надійно.

Ідеальний перший тайм від Десни, і зовсім протилежна гра по перерві, в результаті нічия 3:3. Десна продовжує очолювати турнірну таблицю в другій шістці, найближчий переслідувач саме Ворскла – різниця між командами 5 очок.

Ворскла (Полтава) – Десна (Чернігів) 3:3

Голи: Габелок, 52, Шарпар, 62 (з пенальті), Карека, 71 – Сергійчук, 2, 42, Хльобас, 14

Полтава: Ткаченко, Якубу (Даллку, 46), Габелок (Скляр, 89), Шарпар, Карека, Чеснаков, Мартиненко, Кобахідзе, Артур (Кане, 80), Ребенок, Петровіч. Запасні: Різник, Гіоргадзе, Коломоєць, Васін. Головний тренер: Косовський Віталій.

Чернігів: Паст, Парцванія, Огіря, Хльобас (Картушов, 58), Фаворов А., Мостовий, Старенький (Люлька, 72), Імереков, Фаворов Д., Сергійчук (Безбородько, 75), Богданов. Запасні: Литовка, Якимів, Слінкін, Волков. Головний тренер: Олександр Рябоконь.

Попередження: Мостовий, 27, Мартиненко, 30, Кобахідзе, 55, Фаворов А., 84

На 29-й хвилині гри Фаворов А. не реалізував 11-метровий удар (воротар)