Офіційний сайт
Новини:

«Десна»-2007 завоювала «срібло» турніру імені Ярмоленка

12.06.2019

Сьогодні, 12 червня, на стадіоні «Чернігів-Арена» завершився турнір по футболу на призи Андрія Ярмоленка, серед команд складених з футболістів 2007 року народження.

Традиційно цей турнір проходить у перші дні нового року у форматі міні-футбольного змагання. Але останні два рази сам засновник чемпіонату – півзахисник збірної України Андрій Ярмоленко не міг відвідувати турнір, адже у Німеччині та Англії, де грав українець, фактично зимової відпустки футболісти не мають. Тому цього разу, уперше, чемпіонат пройшов улітку та просто неба. У форматі 8 на 8 на половині великого футбольного поля змагалися вихованці футбольних шкіл Чернігівської області, причому кожен тайм складав не 45, а лише 20 хвилин.

«Бронзу» чемпіонату виграла команда «Юність-1», чернігівської СДЮСШОР «Юність» (тієї самої де вчився сам Андрій Ярмоленко), а ось у фіналі «Десна-2007», на чолі з Олександром Бабором, зустрічалася з вихованцями ніжинської ДЮСШ.

Бенефіс динамівця

Почався матч не дуже вдало для представників «синьо-білих»: вже на третій хвилині Богдан Попов, син колишнього нападника «Десни» Руслана Попова, відкрив рахунок.
– Це один з найкращих вихованців нашої школи, він вже захищає кольори футбольної академії «Динамо» (Київ), – розповів про свого «легіонера» головний тренер ніжинців Юрій Таран.

Гості й після голу продовжували діяти активніше. У «Десни» виділявся Михайло Кузьмін, однак справжньої небезпеки створити чернігівцям не вдалося. А ось Попов-молодший вже на восьмій хвилині відзначився дублем: виніс від власних воріт нападник перетворив на гол: вигравши боротьбу корпусом у захисника нашого клубу, Богдан відправив снаряд у ворота. 0-2.

До перерви ніжинська ДЮСШ володіла помітною ігровою перевагою. Команда Олександра Бабора намагалася налагодити контргру, й навіть на останній хвилині тайму подала серію кутових, у результати одного з яких м’яч лише у лічених сантиметрах просвистів над поперечиною, але заключного удару «Десні» відчутно не вистачало.
Ярмоленко та діти

У перерві фінального матчу на стадіон нарешті приїхав Андрій Ярмоленко. Гравці команд, які вже закінчили виступи на турнірі та, дивлячись фінал, чекали на нагородження, щільним натовпом кинулися до кумира українських вболівальників. Подальші події нагадували кадри з мультфільму про лева Боніфація: натовп дітей постійно оточував Ярмоленко, й ходив за футболістом у різні сторони.

А ось у фіналі стало відчутно менше глядачів – більшість з тих хто дивився вирішальний матч перемкнули увагу на Андрія. Між тим гра у другі 20 хвилин надихала вболівальників чернігівської команди. «Десна» виглядала набагато активніше та цілеспрямованіше, ніж у першому таймі. На 25-й хвилині Максим Ткаченко пробив з гострого кута – воротар ніжинців потягнув снаряд.

Ніжинці відповіли кількома небезпечними штрафними, але в обороні гостей почали з’являтися вільні зони, якими користувалися деснянці. На 30-й хвилині Дмитро Дідок виходив 1 на 1, але у протиборстві з захисником пробив не надто вдало. А на 33-й хвилині «Десна» все ж скоротила розрив у рахунку: після розіграшу штрафного м’яч потрапив у поперечину та відскочив у поле, після чого Єгор Чернієнко буквально заштовхав м’яч у ворота ніжинців. 1-2!

photo5193043888602983100

Здалося, що наша команда ще може врятувати матч, але на 39-й хвилині зі штрафного відзначився все той же Попов, а потім Богдан й зовсім довів справу до розгрому… 1-4. «Десна» програє та залишає у Чернігові лише «срібні» нагороди.

– Ми провалили перший тайм: не виконали установку, не перекрили того гравця, який сьогодні вирішував питання… Він забив та вирішив долю фіналу. Хлопцями задоволений. Протягом турніру грали у непоганий футбол. Не вистачило пів кроку. Є помилки, є над чим працювати. Потроху зростаємо. Думаю, усе буде гарно… – зазначив головний тренер «Десни»-2007 Олександр Бабор. – Друге місце ніколи не буває позитивним. Але треба дивитися правді в очі: сьогодні ніжинці були сильнішими. Якщо на груповому етапі ми їх переграли, то у фіналі ми були реально слабкішими…

– Ця команда зібрана не сьогодні. У ній багато талановитих хлопців. Головне було – об’єднати їх однією метою. Футбол – командний вид спорту. Головним нашим завданням було їх згуртувати. Сьогодні півфінальний та фінальний матч футболісти зіграли як одна справжня команда, – підвів підсумки виступів свого колективу головний тренер ніжинської ДЮСШ-2007 Юрій Таран.

Всі учасники турніру отримали з рук Андрія Ярмоленка комплекти нової форми, й, що не менш важливо, можливість поспілкуватися та сфотографуватися зі своїм кумиром.